Szabadulj meg a kínzó hát- és nyaki fájdalomtól az állítható magasságú íróasztallal!
Akik sokat ülnek egy közös problémával küzdenek: visszatérő derék, nyaki és hátfájdalmakkal. A sok ülés, helytelen testtartással ötvözve számtalan egészségügyi problémához vezethet, nagyobb a rák, a szív- és érrendszeri betegségek, a II-es típusú cukorbetegség és a korai halálozás esélye. Ezért érdemes nyugdíjba küldeni a régi asztalt és lecserélni egy innovatív asztalra!
Használata roppant egyszerű, egy gombnyomással vezérelhető, emellett megjegyzi, hogy milyen magasságban szoktad használni, valamint figyelmeztet, ha túl sok időt töltenél el ülve az intelligens szenzoroknak köszönhetően.
Nézzük, hogy milyen előnyei vannak az állható magasságú írónak!
-
Búcsú a fájdalomtól
Tanulmányok kimutatták, hogy, akik váltogatják az ülő- és álló helyzetet a munka során 54% - al csökkent a nyaki- és hátfájdalom. Ezáltal elkerülhető a folyamatos ülés negatív hatása, sőt megspórolható a masszőr ára is vagy a felmerülő egészségügyi problémák kezelésére szánt idő.
2. Növeli a hatékonyságot
Azok, akik álló asztalnál dolgoznak, hatékonyabbak, valamint kevésbé fáradnak el munka közben, hiszen amikor testhelyzetet változtatunk javul a vérkeringés és több oxigén jut az agyba, emellett a szakemberek megfigyelései alapján javul a memória is a gyakori testhelyzet cserének köszönhetően.
3. Javítja a közérzetet
Akik keveset mozognak munkavégzés közben, nagyobb eséllyel szenvednek depresszióban vagy szoronganak, ezzel szemben, akik állva és ülve is el tudják látni a feladataikat jobb hangulatról tanúskodnak ezzel egyenesen arányosan pedig a teljesítményük is nő.
4. Megelőzi az egészségtelen súlygyarapodást
Ülve 60 és 102 kalóriát égethetünk el óránként (ezek a számok természetesen a testsúlytól függenek), míg állva nagyjából hét-tíz kalóriával többet égetünk el. Ezek a számok jelentéktelennek tűnhetnek, azonban ha összeadjuk az egy évben előforduló munkanapok számát, akkor jelentős különbség keletkezik.
5. Kitolja a várható éltartamot
Szoros kapcsolat van az egészségünk az ülőmunka között, így nem meglepő, hogy a több mozgás növeli az általános egészségi állapotot is. Az ülésidő napi három órára történő csökkentésével az átlagos várható élettartama két évvel megnőhet!
Hogyan érdemes bevezetni az állást a mindennapokba?
Fontos, hogy a folyamatos ülésről fokozatosan térj át, kezdetben csupán napi 30 - 60 percet tölts el állva, majd növeld az időintervallumot, valamint figyelj a helyes testtartásra! Ha ezt a lépést kihagyod fennáll a veszélye, hogy nyaki-, hát-, vagy lábfájdalmat tapasztalsz.